kafkashazirbeton_logoTARİHÇE

1991 yılında Ankara’da Kurulan Kafkas İnşaat Taah. San. Tic. Ltd. Şti. karayollarına, köy hizmetlerine vb. devlet kurumlarına taahhüt işi yapmak ve ayrıca yap-sat diye adlandırılan konut müteahhitliği yapmak amacıyla kurulmuştur. Ankara ve çevresinde de çok sayıda projeye imza atmıştır.

1993 yılında Çanakkale Bayramiç’te kum eleme ve yıkama tesisi açarak Çanakkale ve Edremit Körfezi’nin kum ve çakıl ihtiyacının yüksek bölümünü karşılamıştır.

2000 yılına gelindiğinde değişen ve gelişen Türkiye inşaat sektöründe Kafkas’da bir atak yaparak Edremir Güre Beldesi’ne 60 m3/sa kapasiteli 1 adet pompa ve 5 mikserden oluşan bir beton santrali kurmuş ve bölgedeki pazarın önemli payına sahip olmuştur.

2009 yılında müşterisine daha iyi ve daha kaliteli hizmet vermek amacıyla kapasite arttırmaya karar vermiş ve Zeytinli’de bulunan kendi arazisine 120 m3/sa kapasiteli bir tesis kurmuştur. Güre’de bulunan Hazır Beton Tesisi’ni de revizyon ederek Taş Parke tesisine dönüştürmüştür.

2010 yılında Zeytinli Hazır Beton Tesisine KGS belgesi alma hakkına sahip olmuştur.

2011 yılında ise Çimbeton Burhaniye Tesisi’ni devir alarak üretim kapasitesini ve hizmet ağını iki katına çıkarmış bulunmaktadır.

2014 yılında TÜRKİYE HAZIR BETON BİRLİĞİ üyeliğine uygun görülmüştür.

2015 yılında İzmir Menemen’e 120 m3/sa kapasiteli yeni bir hazır beton tesisi kurmuştur.

Kafkas Beton olarak devamlı araştırma ve geliştirme prensibi ile çıktığımız yolda bu gün; Zeytinli, Burhaniye ve Menemen’de bulunan 3 adet hazır beton tesisi, 8 adet Beton Pompası, 30 adet transmikser ile deneyimli ve dinamik kadromuzla müşterilerimize hizmet vermekten gurur duymaktayız.

Müşteri memnuniyetinin hep üst düzeyde tutulduğu bir hizmet anlayışıyla, müşterilerimizin 2000 yılından bu yana tarafımıza göstermiş olduğu ilgiden dolayı teşekkürümüzü bir borç biliriz.

Ali Kemal ÇELİK
Genel Müdür